שירות עירוי ביתי למטופלי ויפריב

מטופלי ויפריב המתאימים לטיפול עירוי ביתי, יכולים לקבל שירות זה באמצעות תוכנית התמיכה VPRIV Plus.

  

מטופלי ויפריב המתאימים לטיפול עירוי ביתי, יכולים לקבל שירות זה באמצעות תוכנית התמיכה VPRIV+. שירות זה ניתן על ידי צוות אחיות מוסמכות של חברת מדיסון.

מתי אוכל להתחיל לקבל את העירוי בבית?

  • לאחר קבלת שלוש המנות הראשונות במסגרת אשפוז יום ללא אירועים חריגים, הסיכון לפתח תופעות לוואי הינו נמוך ביותר, ולכן, בכפוף לאישור הרופא/ה המטפל/ת תוכלו לעבור למתן העירוי בבית.

  • הטיפול הביתי בויפריב יינתן רק על ידי צוות אחיות מוסמך מטעם חברת התרופות.

  • לצורך המעבר לטיפול בבית, פרטיכם יועברו בהסכמתכם על ידי הרופא לצוות הטיפול הביתי לצורך תיאום מועד הטיפול.

  • בדרך כלל יצירת הקשר עם צוות הטיפול הביתי נעשית כבר בזמן הטיפול השלישי בבית החולים, באמצעות מילוי טופס אצל הרופא/ה המטפל/ה. אח/ות טיפולי הבית יתנו לך מספר טלפון נייד להתקשרות ויעשו כל שביכולתם לתאם את שעת העירוי במועד הנוח ביותר עבורך. בנוסף, הם ידריכו אותך ויעבירו לך את כל המידע הרלוונטי בהקשר לטיפולי הבית.

אחסון התרופה בבית

חשוב! יש לשמור את התרופה ויפריב בהתאם לתנאי האחסון המופיעים בעלון המצורף לאריזה, שמירת התרופה בקירור של 2-8 מעלות. יש לאחסן אותה בקירור ולהוציא רק בעת הגעת האחות או בהתאם להנחיה אחרת שתתקבל מהצוות לטיפול ביתי.

כיצד יתנהל המפגש הראשון בטיפול הביתי בויפריב?

image description

לפני ההגעה הראשונה האחות תיצור איתכם קשר. ייתכן ותתבקשו לחמם את אזור העירוי, על מנת להקל על הכנסת המחט. חשוב! אין להוציא את התרופה מהמקרר ללא הוראה מפורשת מהאח/ות או עד הגעתם אליכם.

image description

לאחר הגעת האחות לביתכם תתבקשו להוציא את התרופה והציוד והיא תחל בהכנת התרופה. ויפריב מגיעה כאבקה שיש למהול בנוזל סטרילי (מים סטריליים ותמיסת נתרן כלוריד 9 מ"ג/מ"ל (0.9%) לדילול נוסף) ויש להשתמש מיד עם הכנתה או תוך 24 שעות מהכנתה כאשר היא נשמרת בקירור של 2-8 מעלות.

image description

לאחר החדרת העירוי, הניתן באמצעות סט מיוחד, תתבקשו לשבת בצורה נוחה. אם אתם מעדיפים לעמוד, הדבר אפשרי עם שימוש בעמוד מיוחד לעירוי. העירוי צפוי לקחת כשעה, כאשר האחות תישאר לצידכם לאורך כל זמן הטיפול. מינון, קצב העירוי ותדירות המתן נקבעים על ידי הרופא/ה המטפל/ת.

image description

בסיום העירוי האחות תתעד את המפגש ותתאם אתכם את מועד הטיפול הבא. כמו כן היא תוודא כי יש לכם כמות מספקת של ציוד ואת התרופה, לקראת הטיפול הבא.

.classMark_section_zqWMtw{padding-top: 0px; padding-bottom: 0px; }.classMark_section_zqWMtw:hover{}.classMark_row_E07g5s{margin-left: -15px; margin-right: -15px; }.classMark_row_E07g5s:hover{}.classMark_column_ojFKJn{padding-bottom: 51px; }.classMark_column_ojFKJn:hover{}@media only screen and (max-width : 767px) {.classMark_column_ojFKJn{padding-bottom: 15px; }.classMark_column_ojFKJn:hover{}}.classMark_h3_d4wqbe{text-align: center; margin-top: 0px; }.classMark_h3_d4wqbe:hover{}.classMark_row_VdoANt{margin-left: -15px; margin-right: -15px; }.classMark_row_VdoANt:hover{}.classMark_column_wCQmXw{padding-left: 0px; padding-right: 0px; }.classMark_column_wCQmXw:hover{}.classMark_accordion_DN7YLM.accordion-panel-group .accordion-panel{background-color: rgb(239, 239, 239); }.classMark_accordion_DN7YLM.accordion-panel-group .accordion-panel:hover{}.classMark_accordion_DN7YLM .accordion-panel.active .panel-heading{background-color: rgb(239, 239, 239); background-image: none; padding-top: 10px; padding-bottom: 10px; border-color: rgba(0, 0, 0, 0); }.classMark_accordion_DN7YLM .accordion-panel.active .panel-heading:hover{background-color: rgb(239, 239, 239); background-image: none; }.classMark_accordion_DN7YLM .accordion-panel .panel-heading{background-color: rgb(239, 239, 239); background-image: none; padding-bottom: 10px; padding-top: 10px; border-bottom-left-radius: 6px; }.classMark_accordion_DN7YLM .accordion-panel .panel-heading:hover{}.classMark_accordion_DN7YLM .accordion-panel .panel-title{font-size: 21px; color: rgb(51, 51, 51); font-weight: 700; font-style: normal; }.classMark_accordion_DN7YLM .accordion-panel .panel-title:hover{color: rgb(4, 138, 204); }.classMark_accordion_DN7YLM .accordion-panel.active .panel-title{color: rgb(51, 51, 51); font-size: 21px; font-weight: 700; letter-spacing: 1px; outline: 0px; font-style: normal; }.classMark_accordion_DN7YLM .accordion-panel.active .panel-title:hover{color: rgb(4, 138, 204); text-decoration: none; outline: 0px; }@media only screen and (max-width : 767px) {.classMark_accordion_DN7YLM .accordion-panel .panel-title{font-size: 17px; color: rgb(51, 51, 51); font-weight: 700; font-style: normal; }.classMark_accordion_DN7YLM .accordion-panel .panel-title:hover{color: rgb(4, 138, 204); }}@media only screen and (max-width : 767px) {.classMark_accordion_DN7YLM .accordion-panel.active .panel-title{color: rgb(51, 51, 51); font-size: 17px; font-weight: 700; letter-spacing: 1px; outline: 0px; font-style: normal; }.classMark_accordion_DN7YLM .accordion-panel.active .panel-title:hover{color: rgb(4, 138, 204); text-decoration: none; outline: 0px; }}.classMark_div_kzhetv{height: 0px; }.classMark_div_kzhetv:hover{}.classMark_div_UvZzCx{height: 0px; }.classMark_div_UvZzCx:hover{}.classMark_div_Motslb{height: 0px; }.classMark_div_Motslb:hover{}.classMark_div_ASD123{height: 0px; }.classMark_div_ASD123:hover{}.classMark_div_ZXC123{height: 0px; }.classMark_div_ZXC123:hover{}

שאלות ותשובות

מחלת גושה היא מחלה גנטית נדירה השייכת לקבוצה הנקראת מחלות אגירה ליזוזומיות. זוהי מחלה תורשתית שבה חומר שומני הנקרא גלוקוצרברוזיד מצטבר באיברים וברקמות של הגוף.

מחלת הגושה נגרמת כתוצאה ממחסור או חוסר תפקוד באנזים הנקרא גלוקוצרברוזידאז . אצל אנשים עם מחלת גושה יש שינוי בגן, שבמצב תקין מורה לגוף לייצר את האנזים הזה (מצב המכונה מוטציה גנטית).

התסמינים בחולים עם מחלת גושה מסוג 1 שונים מאדם לאדם. לחלקם אין תסמינים כלל, אך אצל חלקם המחלה מופיעה ללא תסמינים ואצל חלק מתאפיינת בהגדלה של הכבד והטחול, המוגלובין נמוך וספירה נמוכה של טסיות (טרומבוציטופניה) . בנוסף לתסמינים אלה, ילדים החולים במחלה סובלים לעיתים מעיכוב גדילה ועיכוב התפתחותי.

בתהליך האיבחון, הרופא יצטרך לערוך מספר בדיקות – לרבות בדיקת רמת האנזים גלוקוצרברוזידאז בדם ובדיקת DNA. כל זאת במטרה לקבוע איזו מוטציה של הגן יש לך.

אין כיום מרפא למחלת גושה, אך ישנם טיפולים שונים שיכולים לסייע בטיפול תסמיני המחלה: טיפול אנזימי תחליפי (ERT), טיפול הפחתת סובסטרט (SRT) וישנם טיפולים נוספים.

מחלת גושה היא מחלה תורשתית שיכולה לעבור מהורים לילדיהם.

כדי שאדם יחלה במחלה, שני העותקים של כרומוזום זה (אחד שהתקבל מכל הורה) חייבים להכיל את הגרסה המוטנטית של הגן של מחלת גושה. צורת תורשה זו נקראית תורשה אוטוזומלית רצסיבית.

.classMark_column_r8jRPt{padding-bottom: 50px; }.classMark_column_r8jRPt:hover{}.classMark_img_8StpB1{margin-top: 50px; }.classMark_img_8StpB1:hover{}.classMark_h6_IDFyK0{font-weight: 500; font-style: normal; }.classMark_h6_IDFyK0:hover{}
image description
שאלות נוספות

אולי יעניין אותך גם